Fundacja Aktywizacja jest liderem w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Od 1991 roku wspieramy osoby z niepełnosprawnościami w procesie wejścia na rynek pracy poprzez doradztwo, szkolenia, usługi pośrednictwa pracy. Jesteśmy profesjonalną Agencją Zatrudnienia (nr. 947) wspieramy pracodawców w doradztwie, szkoleniach, prowadzimy projekty rekrutacyjne, pomagamy wdrażać strategie CSR i zarządzać różnorodnością w miejscu pracy.

W naszej organizacji dążymy do promowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym wśród naszych pracowników. Oferujemy elastyczny i przyjazny rodzinie czas pracy. Dbamy o to, by nasz zespół był różnorodny. Obecnie aż 27% jego składu stanowią osoby z niepełnosprawnościami.

W obecnej chwili poszukujemy do naszego zespołu osoby na stanowisko:

Specjalista/ka ds. dostępności
Miejsce pracy: Warszawa

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Prowadzenie audytów dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej dla klientów Fundacji
  • Doradztwo, konsultacje w obszarze poprawy i zapewnienia dostępności
  • Opracowywanie analiz i raportów dot. dostępności
  • Prace organizacyjno-logistyczne związane z bieżącym prowadzeniem działań w obszarze szeroko rozumianej dostępności
  • Prowadzenie szkoleń i warsztatów związanych z tematyką dostępności
  • Nawiązywanie i utrzymywanie relacji z jednostkami administracji publicznej oraz partnerami biznesowymi w obszarze dostępności
  • Analiza programu „Dostępność Plus” i śledzenie bieżących działań z nim związanych (na poziomie administracji rządowej oraz samorządowej)

WYMAGANIA:

  • Znajomość zagadnień i wymogów związanych z dostępnością architektoniczną, informacyjno-komunikacyjną, cyfrową
  • Znajomość zasad uniwersalnego projektowania
  • Doświadczenie w obszarze problematyki niepełnosprawności
  • Przynajmniej podstawowa znajomość rządowego programu „Dostępność Plus”
  • Duży poziom samodzielności
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacji
  • Biegła obsługa komputera (Internet, MS Office – Excel, Word, Outlook, PowerPoint)
  • Znajomość tematyki audytowania stanowisk pracy będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w pracy w NGO będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem

OFERUJEMY:

  • Interesującą i rozwijającą pracę w bardzo dużej organizacji pozarządowej działającej na terenie całej Polski
  • Pracę w dużej organizacji pozarządowej aktywnie uczestniczącej w debacie publicznej i angażującej się w kreowanie polityk publicznych
  • Możliwość nawiązywania współpracy i utrzymywania kontaktów z różnorodnymi partnerami biznesowymi, publicznymi oraz pozarządowymi
  • Umowę o pracę
  • Pracę w biurze blisko Centrum (zlokalizowanym w okolicy Metra Pole Mokotowskie)

Zachęcamy do kandydowania osoby z niepełnosprawnością

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV do dnia 03.04
na adres agencja@aktywizaca.org.pl