Tytuł projektu: e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści
Budżet: 15 325 865,50 PLN (w tym dofinansowanie projektu z UE: 14 582 945,80 PLN)
Czas: 01.12.2016-31.12.2019 (37 miesięcy)
Zasięg: 126 gmin z terenu całej Polski, w tym blisko 80% to gminy do 20 tys. mieszkańców
Cel i opis projektu:
Celem projektu jest objęcie wsparciem w zakresie wzrostu kompetencji cyfrowych 17 959 osób zamieszkujących 110 gmin z terenu całej Polski, w tym podniesienie kompetencji cyfrowych (m.in. umiejętności korzystania z Internetu, włączając w to e-usługi publiczne). Z wsparcia skorzysta 14 367 osób dorosłych, w tym 1373 osób z niepełnosprawnościami.
Osiągnięcie celu wiąże się także ze zwiększeniem popytu na Internet oraz Technologie Informacyjno-Komunikacyjne(TIK) oraz zmniejszeniem poziomu wykluczenia cyfrowego mieszkańców gmin. Elementem nieodłącznym jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat korzyści wynikających ze stosowania TIK, jak również zwiększenie stopnia wykorzystania potencjału lokalnych organizacji i instytucji w gminach. Stworzenie gminnych partnerstw na rzez edukacji cyfrowej inicjuje trwały mechanizm podnoszenia kompetencji cyfrowych.
Oferowane formy wsparcia, z których mogą skorzystać uczestnicy to:
- Szkolenia stacjonarne dla mieszkańców gmin z 9 obszarów tematycznych (edukacja, sprawy codzienne, finanse, relacje z bliskimi, praca i rozwój zawodowy, zdrowie, odpoczynek i hobby, zaangażowanie obywatelskie, religia i potrzeby duchowe);
- Szkolenia online dla mieszkańców gmin, dostępne również dla osób głuchych i niewidomych.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Projekt jest realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego, Polskim Związkiem Głuchych Oddział w Łodzi.
WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE:
www.e-mocni.org.pl