Jak rozmawiać o podwyżce i awansie?

Pięć wieżyczek zbudowanych z monet. Ustowione są od największej do najmniejszej. Na każdej z nich stoi niebieska figura w kształcie człowieka.

Co jest najmniej zadowalającym elementem w pracy zawodowej osób z niepełnosprawnościami?

Najczęściej słyszymy, że wynagrodzenie.

Odpowiedź ta jest niezależna od płci, miejsca zamieszkania i miejsca pracy, a także od niepełnosprawności pracowniczki i pracownika. Ich zarobki zazwyczaj oscylują wokół najniższej krajowej. Wynika to częściowo z zawodów, jakie wykonują. Najczęściej są to prace proste. Z drugiej strony cały czas obecne są stereotypy, który powielają nie tylko pracodawcy, ale również same osoby z niepełnosprawnościami.

Polecamy tekst Ekspertki Agaty Gawskiej o tym, jak przygotować się do rozmowy o awansie i podwyżce. Znajdziesz w nim praktyczne rady, jak wykonać analizę SWOT, która pomoże Ci ocenić siebie jako pracownika/pracowniczkę. Przeczytasz również o tym, czego unikać podczas takich rozmów.

Cały artykuł przeczytasz na blogu realizujmysie.pl

Odwiedź naszą strefę dla osób z niepełnosprawnościami

Szukasz pracy lub zastanawiasz się nad jej zmianą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i pracować w wymarzonym zawodzie? A może cały czas szukasz swojego miejsca na rynku pracy?

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc, i dlaczego warto z nami współpracować.

Przejdź do strefy dla osób z niepełnosprawnościami