Jak wygląda współpraca z nami

Krok 1. Skontaktuj się z nami

Aby skontaktować się z nami możesz odwiedzić jedno z naszych biur zlokalizowanych w 13 województwach lub skontaktować się z naszym specjalistą/ specjalistką w określonym regionie. Możesz również napisać do nas e-maila lub skorzystać z naszego formularza kontaktowego dla kandydatów/ kandydatek, wysyłając prośbę o kontakt, po której nasz specjalista/ specjalistka skontaktuje się z Tobą, aby porozmawiać o Twoich potrzebach i umówić się na spotkanie.

Nasze formularze są skorelowane z odpowiednimi biurami więc określając województwo, masz pewność, że Twoje zapytanie trafi do właściwego rekrutera/ rekruterki, którzy doskonale znają specyfikę regionu i będą mogli odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Nasza Fundacja dba o dostępność, dlatego jeśli potrzebujesz racjonalnych usprawnień, daj nam o nich znać już na etapie kontaktu, abyśmy mogli zapewnić Ci komfortowe warunki spotkania.

Mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim rozmawia przez telefon. Ma otwarty komputer.

Krok 2. Poznajmy się w trakcie spotkania

Efektywna współpraca rozpoczyna się od poznania się, dokładnej analizy potrzeb i określeniu celu.

Dlatego już na początku zaprosimy Cię do naszego biura lub zaproponujemy spotkanie online. Możesz zostać poproszony/ poproszona o zabranie na spotkanie orzeczenia, dokumentu tożsamości i opcjonalnie CV (nie przejmuj się, jeśli nie posiadasz CV, możesz stworzyć go później pod okiem naszych doradców/ doradczyń lub przygotować je samodzielnie, korzystając z naszego darmowego kreatora).

W trakcie spotkania poprosimy Cię o opowiedzenie nam o sobie i zadamy Ci kilka pytań, aby poznać Twoje mocne strony, doświadczenia i potrzeby. Opowiemy Ci również o nas i o warunkach oraz zasadach współpracy z nami.

Mężczyzna podaje rękę osobie po drugiej stronie stołu. Jest uśmiechnięty.

Krok 3. Przejdźmy razem przez formalności

Dbamy o to, aby ten etap odbył się sprawnie i efektywnie oraz aby był transparentny dla obu stron.

Dlatego, jeśli będziesz zdecydowany/ zdecydowana, by rozpocząć z nami współpracę, już na pierwszym spotkaniu, przejdziemy wspólnie przez formalności (formularz rejestracyjny, dokumentacja projektowa, orzeczenie, CV - opcjonalnie).

Nasi specjaliści/ specjalistki pomogą Ci wypełnić dokumenty i odpowiedzą na Twoje pytania. Możesz je również wypełnić samodzielnie w domu i dostarczyć nam w trakcie umówionego wcześniej spotkania z doradcą zawodowym.

5 osób siedzi przy jednym stole. Jedna z nich wskazuje długopisem coś na dokumencie.

Krok 4. Zaplanujmy Twój indywidualny plan rozwoju

Po wypełnieniu formalności zaprosimy Cię na spotkanie z naszym doradcą/ doradczynią zawodową, gdzie wspólnie opracujecie formalne ramy współpracy i Twój indywidualny plan działania (IPD).

W trakcie konsultacji nasi specjaliści/ specjalistki dokonają analizy Twojego potencjału oraz opowiedzą Ci o możliwościach Twojego rozwoju i zaproponują najbardziej optymalne kroki, które pozwolą Ci znaleźć satysfakcjonującą pracę. Uzyskasz również odpowiedzi na wszelkie Twoje wątpliwości i pytania.

Zależy nam, aby wdrażane rozwiązania były skuteczne i zapewniały długofalowy sukces naszych klientów/ klientek. W trakcie konsultacji będziemy wspólnie wypracowywać optymalne i najbardziej satysfakcjonujące rozwiązania, nastawione na otwartą komunikację, współpracę i działania zmierzające do osiągnięcia przez Ciebie ustalonego z doradcą/ doradczynią celu.

Mężczyzna w okularach i koszuli tłumaczy coś kobiecie siedzącej naprzeciwko. Kobieta porusza się na wózku inwalidzkim.

Krok 5. Rozwijaj swój potencjał pod okiem naszych ekspertów

Po dopięciu wszystkich formalności, niezwłocznie przejdziemy do działania. W trakcie tego etapu skoncentrujemy się na rozwoju Twojego potencjału, zgodnie z wypracowanymi w Indywidualnym Planie Działania (IPD) zadaniami rozwojowymi. W zależności od Twoich potrzeb oraz kompetencji i kwalifikacji, możesz otrzymać ofertę wsparcia w określonym przez doradcę zakresie:

  • zdobycia lub podwyższenia swoich kwalifikacji i kompetencji poprzez udział w szkoleniach;
  • wsparcia w przygotowaniu CV i listu motywacyjnego;
  • pomocy w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej;
  • odbycia stażu lub praktyki;
  • wsparcia w znalezieniu pracy;
  • konsultacji prawnych;
  • konsultacji psychologicznych;
  • wsparcia rekrutera/ rekruterki i job craftera/ crafterki, którzy pomogą znaleźć Ci pracę i będą Cię wspierać w wejściu na rynek pracy.

Na każdym etapie realizacji pozostaniemy z Tobą w stałym kontakcie, spytamy o Twoje zadowolenie z otrzymanego wsparcia oraz ich wpływ na Twoją sytuację. Dzięki takiemu podejściu Ty możesz mierzyć swoje postępy na drodze do realizacji celu, a my możemy na bieżąco reagować na zgłaszane przez Ciebie potrzeby i odpowiadać na pojawiające się pytania.

Stojąca kobieta pochyla się nad mężczyzną, pokazując coś palcem na kartce.

Krok 6. Rozwijaj swoją karierę wspólnie z nami

To moment, w którym osiągasz wyznaczone sobie cele i podejmujesz zatrudnienie. Jednak nie musisz się martwić, że stracisz z nami kontakt. Będziemy się z Tobą regularnie kontaktować, by mieć pewność, że Twoja kariera rozwija się w dobrym kierunku i nie potrzebujesz naszego dodatkowego wsparcia. Zależy nam bowiem, aby nasi klienci i klientki odnosili sukces na rynku i mieli pracę, która daje im wysoki komfort i poczucie spełnienia.

Dwie kobiety siedzą obok siebie i się śmieją.

Masz pytania?

Szukasz pracy? Chcesz zdobyć lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe?

Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci/ ekspertki odpowiedzą na wszystkie wątpliwości i pytania oraz opowiedzą Ci o możliwościach Twojego rozwoju

Skontaktuj się z nami