Wesprzyj nasze działania

Przekaż darowiznę

W przypadku zainteresowania przekazaniem darowizny na działalność Fundacji Aktywizacja przekazujemy numer konta do dokonywania wpłat:
98 1240 5918 1111 0000 4907 7445.

 

Przekaż 1,5% podatku

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Pomagamy osobom ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności w zdobywaniu wiedzy, nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych, ale przede wszystkim w znalezieniu wymarzonej pracy.

Przekazując 1,5% podatku na rzecz Fundacji Aktywizacja, pomożesz osobom z niepełnosprawnościami prowadzić aktywne życie społeczne i zawodowe oraz w pełni wykorzystać potencjał.

Środki zebrane w poprzednich latach pozwoliły nam wzbogacić i rozszerzyć:

  • ofertę edukacyjną – szkolenia komputerowe i zawodowe, warsztaty umiejętności społecznych oraz seminaria prawne;
  • usługi doradcze – konsultacje z doradcami zawodowymi, prawnikami i psychologami;
  • działania z zakresu pośrednictwa pracy – budowanie trwałej współpracy z pracodawcami oraz pozyskiwanie oferty pracy dostosowanych do potrzeb, możliwości i kwalifikacji konkretnych osób.

Od ponad 30 lat pomagamy osobom z niepełnosprawnościami, niezależnie od ich sytuacji społecznej, wykształcenia, profilu zawodowego czy miejsca zamieszkania. W ciągu ostatnich lat Fundacja udzieliła wsparcia 25 826 osobom z niepełnosprawnościami. W latach 2013-2020 nawiązała współpracę z 3389 pracodawcami i pomogła znaleźć zatrudnienie aż 4706 osobom z niepełnosprawnościami.

 

Kto może przekazać 1,5% podatku?

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
  • podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystaj​ący z liniowej, 19-procentowej stawki podatku, rozliczający się na formularzach: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38.

Jeśli rocznie podatnik składa więcej niż jeden PIT, w każdym z osobna można przekazać 1,5% podatku. Swój odpis 1,5% w jednym formularzu PIT można przekazać tylko jednej organizacji.

Fundacja Aktywizacja KRS: 0000049694.

Konsultacja z klientem. Na pierwszym planie jest kobieta na wózku inwalidzkim, plecami do nas. Ściska dłoń kobiety naprzeciwko, która stoi.

Masz pytania na temat zatrudnienia albo znalezienia pracy?

Zadzwoń do nas, napisz do nas lub odwiedź nas w wybranym oddziale – odpowiemy na wszystkie dręczące Cię pytania.

Skontaktuj się z nami