Wesprzyj nasze działania

Przekaż darowiznę

W przypadku zainteresowania przekazaniem darowizny na działalność Fundacji Aktywizacja przekazujemy numer konta do dokonywania wpłat:
98 1240 5918 1111 0000 4907 7445.

 

Przekaż 1% podatku

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego działającą na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Pomagamy osobom ze wszystkimi rodzajami i stopniami niepełnosprawności w zdobywaniu wiedzy, nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych, ale przede wszystkim w znalezieniu wymarzonej pracy.

Przekazując 1% podatku na rzecz Fundacji Aktywizacja, pomożesz osobom z niepełnosprawnościami prowadzić aktywne życie społeczne i zawodowe oraz w pełni wykorzystać potencjał.

Środki zebrane w poprzednich latach pozwoliły nam wzbogacić i rozszerzyć:

  • ofertę edukacyjną – szkolenia komputerowe i zawodowe, warsztaty umiejętności społecznych oraz seminaria prawne;
  • usługi doradcze – konsultacje z doradcami zawodowymi, prawnikami i psychologami;
  • działania z zakresu pośrednictwa pracy – budowanie trwałej współpracy z pracodawcami oraz pozyskiwanie oferty pracy dostosowanych do potrzeb, możliwości i kwalifikacji konkretnych osób.

Od ponad 30 lat pomagamy osobom z niepełnosprawnościami, niezależnie od ich sytuacji społecznej, wykształcenia, profilu zawodowego czy miejsca zamieszkania. W ciągu ostatnich lat Fundacja udzieliła wsparcia 25 826 osobom z niepełnosprawnościami. W latach 2013-2020 nawiązała współpracę z 3389 pracodawcami i pomogła znaleźć zatrudnienie aż 4706 osobom z niepełnosprawnościami.

 

Kto może przekazać 1% podatku?

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
  • podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystaj​ący z liniowej, 19-procentowej stawki podatku, rozliczający się na formularzach: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38.

Jeśli rocznie podatnik składa więcej niż jeden PIT, w każdym z osobna można przekazać 1% podatku. Swój odpis 1% w jednym formularzu PIT można przekazać tylko jednej organizacji.

Fundacja Aktywizacja KRS: 0000049694.

Masz pytania na temat zatrudnienia albo znalezienia pracy?

Zadzwoń do nas, napisz do nas lub odwiedź nas w wybranym oddziale – odpowiemy na wszystkie dręczące Cię pytania.

Skontaktuj się z nami