Raport Lewiatana: Praca zdalna i hybrydowa szansą dla osób z niepełnosprawnościami

Na pierwszym planie widać migające dłonie. Na ekranie komputera widać kobietę, która odpowiada w języku migowym.

W Polsce żyje ok. 4 mln osób z różnymi niepełnosprawnościami. Nieco ponad pół miliona pracuje, zaledwie 28 tys. to zarejestrowani bezrobotni. Natomiast liczba biernych zawodowo (tylko w wieku produkcyjnym) jest ogromna: prawie milion osób. Co bardzo istotne, ponad 60% z tej ostatniej grupy to osoby z umiarkowanym lub lekkim stopniem niepełnosprawności, co oznacza potencjalnie mniejsze bariery w aktywizacji.

Upowszechnienie po pandemii COVID-19 pracy zdalnej i hybrydowej może ułatwić zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza na stanowiskach biurowych czy specjalistycznych, niewymagających fizycznej obecności w biurze.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym Raportem Konfederacja Lewiatan, w którym ekspertki i eksperci z Fundacji Aktywizacja wyjaśniają, dlaczego praca zdalna to szansa na włączenie osób z niepełnosprawnościami na rynek pracy.

W raporcie można znaleźć również informacje dotyczące uwarunkować zatrudniania osób z niepełnosprawnościami na otartym rynku pracy i korzyści z tego wynikających. Publikacja zawiera również praktyczne aspekty zatrudniania osób z niepełnosprawnościami oraz praktyczne porady dla pracodawców, którzy mają obawy przed zatrudnieniem.

Pobierz Raport 

Odwiedź naszą strefę dla osób z niepełnosprawnościami

Szukasz pracy lub zastanawiasz się nad jej zmianą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i pracować w wymarzonym zawodzie? A może cały czas szukasz swojego miejsca na rynku pracy?

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc, i dlaczego warto z nami współpracować.

Przejdź do strefy dla osób z niepełnosprawnościami