Zaproszenie do udziału w anonimowym badaniu pracodawców dotyczącym zatrudniania osób z niepełnosprawnościami

Na niebieskim tle ułożone są kolorowe figurki przedstawiające człowieka. W środku dymek z napisem diversity and inclusion.

Aż 78% pracodawców deklaruje realizację działań w zakresie różnorodności i włączenia.

Dlaczego tylko 36% pracowniczek i pracowników je dostrzega?

Chcemy pogłębić temat działań podejmowanych przez pracodawców w obszarze społecznym. W tym celu przygotowaliśmy badanie ankietowe skierowane do pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

W badaniu koncentrujemy się na identyfikacji konkretnych polityk, programów podejmowanych przez pracodawców na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Jesteśmy przekonani, że wyniki badania posłużą Państwu do analizy swoich działań na tle innych pracodawców i zaplanowania ewentualnych zmian w swoich firmach. Dodatkowo zyskamy konkretny materiał do rozmów na temat potrzebnych zmian w obszarze rozwiązań systemowych — czyli kształtowania wsparcia dla pracodawców w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Poniżej link do ankiety:

https://incluvision.webankieta.pl/

Prosimy o jej wypełnienie najpóźniej do 28.02.2023 r.

W przypadku jakichkolwiek problemów technicznych z ankietą prosimy o kontakt na adres e-mailowy: fundacja@aktywizacja.org.pl.

Ankietę można w każdej chwili przerwać i do niej powrócić, wykorzystując do niej link, który wygeneruje się w momencie zapauzowania wypełniania badania.

Partnerami badania są: Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, PwC, UN Global Compact. 

Patronat honorowy nad badaniem objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Badanie stanowi pierwszy etap budowania międzysektorowego Partnerstwa „Inclu(vi)sion — nowa wizja otwartego rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami”. Osoby zainteresowane kolejnymi działaniami w ramach tej inicjatywy prosimy o śledzenie strony internetowej Fundacji Aktywizacja www.aktywizacja.org.pl i jej kanałów w social mediach (FacebookTwitterLinkedin).

 

Odwiedź naszą strefę dla osób z niepełnosprawnościami

Szukasz pracy lub zastanawiasz się nad jej zmianą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i pracować w wymarzonym zawodzie? A może cały czas szukasz swojego miejsca na rynku pracy?

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc, i dlaczego warto z nami współpracować.

Przejdź do strefy dla osób z niepełnosprawnościami