Zmieniamy wizerunek osób z niepełnosprawnościami!

Zdjęcia z backstage'u sesji zdjęciowej. Widać fotografa Radka Raka, oświetleniowca, rózny sprzęt do oświetlenia w tle makijażystkę przy pracy.

Jak wynika z raportu InterviewMe aż 44% ankietowanych rekruterów, przyznaje, że skoro kandydat dodał już zdjęcie do swojego CV, to fotografia ta powinna spełniać konkretne standardy. Zatem — fotografie wyglądające jak z prywatnego albumu, niewyraźne lub źle wykadrowane mogą wpłynąć negatywnie na to, jak rekruter oceni dane CV.[1]  Fundacja Aktywizacja wspólnie z fotografem Radkiem Polakiem z Agencji Cool Heads postawiła na profesjonalne zdjęcia, które pomogą Klientkom i Klientom fundacji zwrócić uwagę pracodawców i zdobyć pracę.

11 września pod okiem znanego fotografa Radka Polaka, stylistki gwiazd i projektantki Anny Poniewierskiej oraz makijażystki, odbyła się wyjątkowa sesja zdjęciowa, której celem było stworzenie profesjonalnych zdjęć do CV dla osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie to, zorganizowane we współpracy z Fundacją Aktywizacja, okazało się nie tylko pełne emocji i inspiracji, ale także stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia szans na znalezienie pracy dla wykluczonych zawodowo.

Sesja zdjęciowa odbyła się w biurze Fundacji Aktywizacja przy ul. Narbutta 49/51 w Warszawie, a za jej prowadzenie była odpowiedzialna Agencja Cool Heads, która specjalizuje się w fotografii biznesowej. Dzięki doświadczeniu pracowników agencji sesja była wyjątkową okazją do uchwycenia indywidualnych cech oraz zawodowych aspiracji jej uczestników.

Stylistka i makijażystka pracujące przy projekcie zadbały o to, aby uczestnicy sesji poczuli się pewnie i komfortowo przed obiektywem aparatu. Ich profesjonalizm pozwolił na podkreślenie naturalnej urody każdej osoby oraz stworzenie adekwatnego wizerunku do wybranej ścieżki zawodowej. Ubrania na sesje wypożyczyła firma Zalando, która od kilku lat w swoich działaniach dostrzega potrzebę tworzenia inkluzywnej mody oraz angażuje się w projekty społeczne.

Fundacja Aktywizacja, partner projektu, od ponad 30 lat zajmuje się wspieraniem osób z niepełnosprawnościami w przygotowaniu i wejściu na rynek pracy. Pomagamy także pracodawcom w tworzeniu inkluzywnego środowiska pracy oraz prowadzeniu rekrutacji dla osób z niepełnosprawnościami. Działalność fundacji obejmuje szkolenia, doradztwo zawodowe i wsparcie w procesie rekrutacji. Sesja zdjęciowa była kolejnym krokiem w ich misji, pozwalając uczestnikom na stworzenie profesjonalnych narzędzi w poszukiwaniu pracy.

– Było to dla mnie niesamowite doświadczenie, pierwszy raz mam na sobie makijaż. W przeciągu tych kilku godzin nabrałam bardzo dużej pewności siebie. Jestem pewna, że zostanie to zauważone przez potencjalnych pracodawców – powiedziała Maja Babska, uczestniczka sesji zdjęciowej.

Projekt ma pokazać uczestnikom ich nowe oblicze, wzmocnić ich wiarę w swoje możliwości, dać większą pewność siebie i motywację do działania. Zmiana wizerunku osób z niepełnosprawnościami buduje świadomość społeczeństwa na temat ich potrzeb i umiejętności. Jest to jednocześnie dowód, że innowacyjne podejście i współpraca między organizacjami społecznymi, profesjonalistami z branży fotograficznej oraz przedsiębiorstwami może znacząco wpłynąć na poprawę warunków zatrudnienia dla osób z niepełnosprawnością.

Dzięki takim inicjatywom społeczeństwo staje się bardziej otwarte i przyjazne osobom ze szczególnymi potrzebami, a jednocześnie te osoby mają realną szansę na realizację swoich zawodowych marzeń.

[1] https://wupolsztyn.praca.gov.pl/documents/106902/10955143/Interviewme-badanie-pracodawcow-2019/17831890-6743-47a4-a2a8-8bbfbd9fdd75

Odwiedź naszą strefę dla osób z niepełnosprawnościami

Szukasz pracy lub zastanawiasz się nad jej zmianą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i pracować w wymarzonym zawodzie? A może cały czas szukasz swojego miejsca na rynku pracy?

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc, i dlaczego warto z nami współpracować.

Przejdź do strefy dla osób z niepełnosprawnościami