Czy można zatrudnić osobę z niepełnosprawnością bez odpowiednio przystosowanej infrastruktury?

Osoby z niepełnosprawnościami to bardzo duża i zróżnicowana grupa. Warto podkreślić, że nie każda niepełnosprawność wymaga dostosowania miejsca pracy. Istnieje szereg rodzajów niepełnosprawności, które nie są widoczne „gołym okiem” (cukrzyca, choroby wieńcowe, choroby układu oddechowego itp.), i które nie wymagają reorganizacji infrastruktury lub zakupu kosztownych usprawnień. Obecnie przystosowanie obiektu wcale nie musi być trudne lub bardzo drogie – czasami wystarczy tylko reorganizacja stanowiska, formy pracy czy zmian logistycznych, jak np. umieszczenie przestrzeni pracy osoby z niepełnosprawnością na parterze. Można też skorzystać z systemowych rozwiązań w postaci dofinansowań.

Przed rozpoczęciem procesu warto przeprowadzić w firmie audyt dostępności, w trakcie którego ekspert podpowie Ci najbardziej optymalne rozwiązania, które można wykorzystać nie tylko w procesie rekrutacji i zatrudnienia, ale również w celu kształtowania pozytywnego customers experiences Twoich klientów i partnerów biznesowych. Więcej na temat audytów dostępności znajduje się tutaj.

Odwiedź naszą strefę dla osób z niepełnosprawnościami

Szukasz pracy lub zastanawiasz się nad jej zmianą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i pracować w wymarzonym zawodzie? A może cały czas szukasz swojego miejsca na rynku pracy?

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc, i dlaczego warto z nami współpracować.

Przejdź do strefy dla osób z niepełnosprawnościami