Szkolenia

Edukacja i rozwój wiedzy na temat niepełnosprawności wśród zespołu to fundamentalny obszar, który wpływa na budowanie różnorodnej i inkluzywnej kultury w każdej firmie.

Jako Fundacja współpracująca od ponad 30 lat z biznesem wiemy, że aby edukacja była skuteczna, musi być wielowymiarowa. To od efektywności rozwoju wiedzy i postaw naszych pracowników i pracowniczek oraz zwiększania poziomu ich świadomości na temat niepełnosprawności zależy sukces i efektywność inkluzywnych działań w innych obszarach. Dlatego należy zadbać, by obejmował on wszystkich zatrudnionych w naszej firmie pracowników bez względu na zajmowane stanowisko, dział i staż pracy.

Wartością działań edukacyjnych jest możliwość zanurzenia się w świecie niepełnosprawności poprzez poznanie i doświadczenie różnorodnych wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnościami. To aspekt, który mocno oddziałuje na wyobraźnię, skłania do refleksji, konfrontuje z posiadanymi przekonaniami i stereotypami, co w efekcie zmienia perspektywę postrzegania niepełnosprawności.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu zbudowaliśmy kompleksowy model edukacyjno-biznesowy, dzięki któremu pomagamy pracodawcom, instytucjom publicznym oraz instytucjom edukacyjnym w procesie zatrudniania i inkluzji pracowników z niepełnosprawnościami.

Trenerka stoi obok flipcharta, pokazuje na niego. W dłoni trzyma materiały.

Oferujemy szereg szkoleń, w ramach których:

  • dzielimy się z działami HR naszym doświadczeniem i wiedzą z zakresu zatrudniania osób z niepełnosprawnościami;
  • szkolimy kadrę kierowniczą w zarządzaniu zespołem różnorodnym;
  • prowadzimy konsultacje, w ramach których optymalizujemy procesy związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami;
  • pokazujemy jak wprowadzić optymalne kosztowo rozwiązania przy zatrudnianiu pracowników z niepełnosprawnościami;
  • przygotowujemy zespoły do pracy z osobami z niepełnosprawnościami;
  • prowadzimy szkolenia z obszaru savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami;
  • szkolimy zespoły z obsługi klienta z niepełnosprawnością;
  • prowadzimy modułowe szkolenia i prelekcje dla studentów i uczniów szkół średnich z niepełnosprawnościami z zakresu doradztwa kariery i rozwoju zawodowego;
  • współpracujemy z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości w ramach Maratonu Biznesu z Fundacją Aktywizacja.
Na pierwszym planie kobieta ma założone gogle do VR i w dłoniach trzyma kontrolery. Z tyłu druga kobieta asekuruje ją, lekko trzymając ją za plecy. Obie są uśmiechnięte.

Wszystkie szkolenia prowadzimy zarówno online, jak i stacjonarnie.

W naszych szkoleniach wykorzystujemy również technikę VR, pozwalającą uczestnikom i uczestniczkom warsztatów doświadczyć wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.

W celu poznania szczegółów współpracy i przygotowania spersonalizowanej oferty szkoleniowej zachęcamy do kontaktu.

Trzy kobiety pracują przy jednym stole.

Masz pytania?

Chcesz zacząć zatrudniać osoby z niepełnosprawnościami, ale nie wiesz jak się do tego przygotować i od czego zacząć?

Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci/ ekspertki odpowiedzą na wszystkie wątpliwości i pytania oraz doradzą najbardziej optymalne rozwiązania do Twoich potrzeb i modelu biznesowego.

Skontaktuj się z nami