Fundacja Aktywizacja Liderem 25-lecia

Agata Gawska i Przemysław Żydok ze statuetką oraz pamiątkowym dyplomem „Lidera 25-lecia”

Za nami 25 lat funkcjonowania współczesnego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Z tej okazji Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych postanowili wyróżnić organizacje, instytucje i firmy, które w sposób szczególny przyczyniły się do poprawy funkcjonowania tego środowiska. Jesteśmy dumni z tego, że Fundacja Aktywizacja została jednym z „Liderów 25-lecia” – zwyciężyliśmy w kategorii „Pracodawca”.

26 września 2016 w Sali Kolumnowej Sejmu RP oraz w Teatrze Palladium odbyły się uroczystości Jubileuszu 25-lecia systemu wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

25 lat temu Sejm Rzeczypospolitej uchwalił pierwszą w Polsce ustawę o zatrudnieniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Był to początek współczesnego systemu wspierania osób niepełnosprawnych w Polsce. Ustawa stworzyła nowe szanse dla funkcjonowania osób niepełnosprawnych w codziennym życiu i w rehabilitacji.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Państwowym  Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosiło plebiscyt na Liderów 25-lecia – tych, których działania, pomysły i inicjatywy szczególnie przyczyniły się do rozwoju systemu wsparcia Osób Niepełnosprawnych w Polsce.

Fundacja Aktywizacja otrzymała tytuł „Lidera 25-lecia” w kategorii „Pracodawca”. Kategoria ta dotyczy inicjatyw na rzecz zwiększenia zatrudnienia osób z niepełnosprawnością, w tym pracodawców odpowiedzialnych społecznie, którzy w sposób modelowy organizują pracę zespołu tak, aby włączać pracowników z niepełnosprawnością w procesy decyzyjne i awansować ich.

Na uroczystej gali w Teatrze Palladium statuetkę „Lidera 25-lecia” z rąk pani Elżbiety Rafalskiej, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pana Krzysztofa Michałkiewicza, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz pana Roberta Kwiatkowskiego, Prezesa PFRON odebrała Agata Gawska, Prezeska Fundacji Aktywizacja.

Miło nam również poinformować, że pierwszą nagrodę w kategorii „Dostępność” otrzymało Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni, którego Fundacja Aktywizacja jest aktywnym członkiem. Zwycięzcami w kolejnych kategoriach zostali: Fundacja Aktywnej Rehabilitacji w kategorii „Edukacja”, Olimpiady Specjalne Polska w kategorii „Sport” oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela w kategorii „Kultura”. Szczegółowe wyniki plebiscytu dostępne są na stronie PFRON: http://www.pfron.org.pl/pl/wydarzenia/3366, Wyniki-konkursu-Liderzy-25-lecia.html.

Dziękujemy wszystkim pracodawcom oraz osobom z niepełnosprawnościami, które rekomendowały przyznanie nam tytułu „Lidera 25-lecia”.

 

Odwiedź naszą strefę dla osób z niepełnosprawnościami

Szukasz pracy lub zastanawiasz się nad jej zmianą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i pracować w wymarzonym zawodzie? A może cały czas szukasz swojego miejsca na rynku pracy?

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc, i dlaczego warto z nami współpracować.

Przejdź do strefy dla osób z niepełnosprawnościami