02.04.2021

Bardziej Aktywni! – Odcinek 2

W II odcinku cyklu Bardziej Aktywni chcielibyśmy przedstawić Pana Pawła. Pan Paweł jest listonoszem.

„Dla mnie, jako pracownika Fundacji, to ważna rzecz, ponieważ gdy zaczęłam poszukiwania osób z niepełnosprawnościami na takie stanowiska jak m.in. listonosz, spotykałam się z dużą krytyką.

Opowiem Wam o dwóch sytuacjach, których kiedyś doświadczyłam. Pierwsza, na grupie na fb przeczytałam niemiły komentarz „kulawy listonosz”. Druga, na targach pracy w Sochaczewie. Podchodzę do firmy, która zajmuję się tworzeniem konstrukcji stalowych. Opowiadam o Fundacji i o tym co robimy. Pan się miło uśmiecha i mówi, „ale to nie do Nas, bo my potrzebujemy sprawnych ruchowo ludzi”…

A przecież osoby z niepełnosprawnościami to nie tylko osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi. W związku z tym ten filmik jest też ważną informacją dla osób, które zastanawiają się nad zatrudnieniem nowego pracownika. Osoba z niepełnosprawnością jest taka sama, jak my. Tej niepełnosprawności często nie widać, dlatego nie dyskryminujmy ludzi zanim ich nie poznamy”.

Marzena z Oddziału naszej Fundacji w Warszawie

Odwiedź naszą strefę dla osób z niepełnosprawnościami

Szukasz pracy lub zastanawiasz się nad jej zmianą? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i pracować w wymarzonym zawodzie? A może cały czas szukasz swojego miejsca na rynku pracy?

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc, i dlaczego warto z nami współpracować.

Przejdź do strefy dla osób z niepełnosprawnościami